Taktilna slikovnica učiteljice Jadranke Novak u pravim rukama

Zadnje dane veljače, Međunarodnog mjeseca prijateljstva, iskoristili smo za posjet prijateljima iz Prve dječje knjižnice za djecu s oštećenjem vida u OŠ Pećine. Povod – donacija „Ježeve kućice“, trinaeste (13.!) taktilne slikovnice iz „radionice“ naše vrijedne učiteljice Jadranke Novak. Ovaj put je učiteljica Jadranka odlučila mališanima, koji čitaju prstićima i srcem, omogućiti uživanciju u jednoj od najpoznatijih priča za djecu u kojoj nas hrabri jež na vrlo jednostavan način uči da trebamo biti skromni i cijeniti ono što imamo.

Školska knjižničarka je i ovu taktilnu slikovnicu najprije predstavila učenicima naše škole, a nakon toga je „Ježeva kućica“ bila spremna smjestiti se na police Prve dječje knjižnice za djecu s oštećenjem vida. Topli doček, kao i uvijek, priredile su nam drage kolegice, gospođa Jasna Vukonić-Žunič, ravnateljica OŠ Pećine, školska knjižničarka Ksenija Sobotinčić Štropin i rehabilitatorica Tanja Šupe, voditeljica Knjižnice.

Sama izrada taktilne slikovnice nije nimalo jednostavna jer se treba pridržavati pravila i smjernica s vrlo preciznim uputama. Broj slikovnica i knjiga za osobe s oštećenjem vida vrlo je malen, a one koje postoje iznimno su skupe, stoga i teško dostupne za nabavu. Zahvaljujući učiteljici Jadranki djeca s oštećenjem vida već su 14 godina u mogućnosti uživati u slikovnicama i književnim djelima koja im inače ne bi bila dostupna. Poznajući našu Jadranku, kreativku dobrog srca, neće proći mnogo vremena i njezine će spretne ruke ponovno uroniti u izradu neke nove taktilne slikovnice. Do tada će korisnici Prve dječje knjižnice za djecu s oštećenjem vida moći uživati u najnovijoj slikovnici, prekrasnoj „Ježevoj kućici“!               Fotogalerija

P.S. Domaćini su objavili i lijepu zahvalu koju možete pročitati na poveznici - https://www.facebook.com/share/p/sfCKHoS1NaeZeqeZ/?mibextid=WC7FNe

Jasminka Bertović, školska knjižničarka