„Nek' ti dobra djela ne budu strana(c)…“

U skladu sa sloganom Mjeseca knjige, „Nek' ti riječ ne bude strana(c)…“, ovogodišnje čitanje zapakirano u humanitarnu akciju nazvali smo „Nek' ti dobra djela ne budu strana(c)…“.

Veseli drugašići sjurili su se u školsku knjižnicu na GLASNO čitanje slikovnice „Izgubljeni Flegi“ . Slikovnicu je izdala Udruga KRAS, a u njoj je na veoma jednostavan i poučan način prikazan odnos vlasnika i njegova ljubimca, koji osim ljubavi i zabave podrazumijeva i obveze koje vlasnik ima prema svojem ljubimcu. Novi Zakon o zaštiti životinja RH napuštanje životinja smatrat će kaznenim djelom. Čitanjem slikovnice „Izgubljeni Flegi“ naše učenike od malih nogu na jednostavan način učimo kako se odgovorno i s ljubavlju odnositi prema kućnim ljubimcima i životinjama uopće. Čitali smo GLASNO ne samo zato što je to jako zabavno, nego i zato što je to ključna metoda za razvijanje čitateljskih navika i stjecanje znanja i vještina. Čitaju naši drugašići 100 na sat, a onih nekoliko koji malo zapinju, uz malo truda i pomoć učiteljice, knjižničarke i ukućana, brzo će stići ostale. Ono u čemu uopće ne zapinjemo je velika volja djelovati pozitivno i raditi dobra djela. Zato smo i ove godine mislili na psiće koji nisu imali sreće poput Flegija iz naše priče, nego su zbog zločestih i neodgovornih vlasnika završili u Azilu.

Zajedničkom akcijom učenika 2.A, 2.B, 2.C, 2.D i 2.E razreda, njihovih super učiteljica i školske knjižničarke, uspjeli smo sakupiti odličan novčani iznos - 198,00 eura!!! Time smo ostvarili 4 godišnja i 1 polugodišnje kumstvo simpatičnim njuškama iz Azila za nezbrinute pse Rijeka - Viškovo!!! Program Kumstva je jedan od načina pomoći nezbrinutim psićima jer im tom humanom gestom omogućavamo nešto ugodniji život u azilu. Diana, Maja, Tina i Reina seniorke su kojima je pomoć itekako potrebna. Zajedno s frendom Bigom naši su novi prijatelji kojima od srca želimo da pronađu dom!

PUNO HVALA članovima obitelji naših učenika koji su pomogli u skupljanju novčića, kao i učiteljicama Kseniji, Josipi, Antoniji, Eli, Katarini i Sandri na podršci, prijateljstvu i uvijek ugodnoj suradnji!               Fotogalerija

Jasminka Bertović, školska knjižničarka