2.C, lektira „Miš“ i MEĐUNARODNI DAN SREĆE u školskoj knjižnici

Lektiru je najljepše interpretirati u školskoj knjižnici. Znaju to dobro dobri prijatelji školske knjižničarke – učiteljica Ela i vesela ekipa iz 2.c. Ovaj put smo se družili uoči Međunarodnog dana sreće koji se slavi diljem svijeta 20 ožujka.

Sreća ne dolazi uvijek sama po sebi, najviše ovisi o nama samima i onome što svakodnevno činimo ne bismo li bili sretni. Čitanje je, znanstveno je dokazano, jedna od aktivnosti koja pobuđuje tu sreću. Zato smo se zdušno bacili na čitanje slikovnice „Miš“ Božidara Prosenjaka, edukativne pričice koja nas zabavnim ilustracijama i bez mnogo teksta (na opće veselje nekih!), uči o mnogim važnim životnim temama. Nakon čitanja, koje većini „cekavaca“ ide odlično, podijelili smo se u 4 grupe te se, vezano uz tematiku i ideje današnjeg druženja, bavili slobodom u sreći i srećom u slobodi iz različitih kutova gledanja. Rezultat rada su 4 odlične priče koje prate 4 odlične ilustracije jer su „cekavci“ vješti i u likovnom izričaju. Tako smo kroz čitanje, interpretaciju lektirnog djela, timski rad i odlično vođenje učiteljice Ele, veselo dvosatno druženje u školskoj knjižnici zaokružili i novom slikovnicom iz pera (bojica i olovaka) 2.c razreda. Naravno, svi zainteresirani moći će slikovnicu „Klapa i miš“ pronaći na policama školske knjižnice tik do Prosenjakovog „Miša“

Učitelji(ce) i knjižničarke imaju važnu ulogu u oblikovanju čitateljskih navika i unapređenju čitateljskih aktivnosti učenika. Suradnjom (veselom poput ove) možemo učiniti  jako puno za dobrobit i sreću naših mališana, kako kroz školsku godinu, tako i na sam Međunarodni dan sreće! Budite nam sretni i čitajte!      Fotogalerija

2.c, učiteljica Ela i školska knjižničarka Jasminka