Pripovjedačica Margareta u gostima u školskoj knjižnici

Dolaskom proljeća sve se budi, (više-manje) smo svi bolje volje jer nam pjev ptičica i sunčani dani izmame osmijeh na lice. Eeeee, tako nekako pa još 100 puta bolje bilo je u školskoj knjižnici kada nam je u goste došla pripovjedačica Margareta.

Margareta Peršić je ilustratorica, slikarica, lutkarica i iznimno dobra pripovjedačica narodnih bajki i priča. Budući da smo jedna od najmnogoljudnijih škola u Svemiru, Margareta nas je posjetila u dva navrata, jednom za drugašiće, onda za četvrtaše. Bio je to čisti gušt za sva naša osjetila uz ogromne doze veselja i pozitive. Margareta nije obična pripovjedačica (kakvih ima na svakom ćošku), već u svoj zabavni nastup aktivno uključuje publiku. Tako su i neki naši učenici imali priliku glumiti u bajkama koje nam je gošća pripovijedala. Kako učenici, tako i neki učitelji pa smo imali ekskluzivu vidjeti na djelu učiteljice razredne nastave, kao i profesora informatike Edvarda, koji bi s vremenom mogao razmisliti i o glumačkoj karijeri…

Na svoj nekonvencionalan i totalno zabavan način gošća je drugašićima ispričala priče “Zlatna cipelica“ i „Mudra žena“, a za četvrtaše je pripremila „Priču o Dobrinjuški Dobrome“ i „Leteću lađu“. Bajke su važan dio svakog djetinjstva, čine naš svijet boljim, uče nas razlikovati dobro od zla, razvijati osjećaj pravednosti i kritički razmišljati. U Margaretinoj izvedbi one su još ljepše i bogatije jer su istovremeno beskrajno zabavne i veoma poučne. Bili su to zaista susreti za pamćenje, a mi jedva čekamo da nam Margareta ponovno dođe u goste!

P.S. Hvala izdavačkoj kući „Školska knjiga“ koja nas je počastila ovim prekrasnim gostovanjem i našem dobrom Vladimiru Sušnju na odličnim fotkama!

Jasminka Bertović, školska knjižničarka

« Srpanj 2024 »