Prvašići u školskoj knjižnici – prva prava posudba lektire

Početak drugog polugodišta redovito je u školskoj knjižnici veselo doba kada se velikoj čitateljskoj obitelji naše škole „službeno“ pridruže i slatki, mali prvaši! Družili smo se mi aktivno kroz cijelo prvo polugodište, čitali bajke, održavali radionice, a sada je stiglo vrijeme za prvu pravu posudbu lektire. Obzirom na aktivno doba gripe, kašljanja, korone (u svom 115. obliku), sve se to malo produljilo i kroz mjesec veljaču, no kako je knjiga lijek protiv svake bolesti, nismo se puno dali smesti. Na svečano primanje u članstvo školske knjižnice stigli su nam redom: 1.D, 1.E, 1.C, 1.A i 1.B – ukupno 105 novih korisnika!

Primanje prvašića u članstvo školske knjižnice definitivno je jedna od najljepših, najzabavnijih, ali i najodgovornijih zadaća u okviru odgojno-obrazovne djelatnosti školske knjižnice. Zato se i školska knjižnica prigodno ušminkala, nabacila pano dobrodošlice, postere s abecedom (kao jumbo šalabahtere), mini izložbu slikovnica i lektire za 1. razred. U tako lijepom okruženju lakše se uči, a naučili smo štošta: kako se ponašati u knjižnici i s knjigama, gdje se nalazi knjižni fond za prvašiće, što još sve školska knjižnica nudi učenicima te na kraju i ono najvažnije – posudbu obvezne i slobodne lektire. Na kraju smo, naravno, malo i čitali što nije tako jednostavan posao jer treba spojiti sva ta slova, ali ako je suditi po viđenom, rodilo se veliko prijateljstvo između prvašića i knjižnice. „Baš je danas bilo jako lijepo“, najbolji je komentar koji na kraju ovakvog druženja jedna knjižničarka može dobiti.

Dio vesele atmosfere s prve prave posudbe lektire dočarat će vam i fotke u fotogaleriji. Sad nam preostaje sve ono lijepo što slijedi, osmogodišnja avantura s novim prijateljima kroz  čarobni i zabavni svijet knjižnice, lektira, knjiga i čitanja.           Fotogalerija

Jasminka Bertović, školska knjižničarka