Novi broj Halubjana info

Nastava informatike djeluje kao izborni predmet i obuhvaća učenike od 5. - 8. razreda. Učenici 4. razreda su uključeni u nastavu informatike kao izvannastavnu aktivnost.

Naši informatičari su svake školske godine prisutni na natjecanjima gdje postižu zapažene rezultate. Školske 2013./2014. godine imali smo dvoje učenika na školskom natjecanju koje je održano 21. siječnja 2014. Sudjelovali su Ivan Marković i Kris Nokaj iz 5.c u kategoriji FMSLogo .

Kris je sudjelovao i na županijskom natjecanju, održanom 21. veljače 2014. u OŠ „Dr. Andrija Mohorovičić“ u Matuljima i osvojio visoko 6. mjesto! Kris – čestitike!

Halubjan info časopis je sa tradicijom! Ta tradicija dovela ga je do 16. broja!

Svake godine, uoči Uskrsa, mladi informatičari nestrpljivo iščekuju pročitati svoje i radove svojih prijatelja iz razreda.

Ove godine čak dvadeset i dvoje učenica i učenika imaju objavljene svoje radove!

Teme su se kretale od zadataka riješenih iz Loga kao i neobičnih rješenja nekih zadataka iz Excela, preko želja i prijedloga učenika o nastavi i opremi u učionici, pa malo o sigurnosti (o virusima i hakerima), multimediji , internetu i samim računalnim mrežama te novim web 2 alatima (Glogster). Dotaknuli smo i povijest računala i kako se izrađuju procesori.

Naravno, što je informatički časopis bez dijela o igricama? Tako su u ovogodišnjem GAMER-u učenici pisali o računalnim igricama koje su igrali njihovi roditelji, usporedbi FPS (popularnih „pucačina“) te detaljno o jednoj novoj strategijskoj igri (LOL).

I ove godine neizostavni su i pravi biseri naših mladih informatičara- informatičke „provale“!

Na samom kraju – nalazi se i kvalitetan strip te mala križaljka sa ključnim pojmovima iz cijelog časopisa!

Za više detalja – morat ćete kliknuti na link ŠKOLSKE NOVINE i početi čitati!

Nadam se da će svatko pronaći nešto zanimljivo… stoga…. što više reći nego… ugodno čitanje!

Urednik:

Kristian Iskra, prof.

Priloženi dokumenti:
HI.png (798.61 KB)

objavio: Milana Jakšić   datum: 8. 4. 2014.