Završeno provođenje programa „Trening životnih vještina“ za školsku 2012./2013.godinu

„Trening životnih vještina“ je program primarne prevencije rizičnih ponašanja (pušenja, konzumacije alkohola i zlouporabe droga), program promocije zdravlja i osobnog razvoja.  Provodi se u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije, koji  osigurava radne materijale, edukaciju voditelja programa, superviziju i evaluaciju pod vodstvom Odsjeka za prevenciju ovisnosti. Program podržavaju i financiraju Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija.

U školskoj 2012./2013.godini program „Trening životnih vještina“ u našoj školi provodio se u svim razrednim odjelima 3., 4., 5., 6. i 7. razreda. To je ukupno 21 razredni odjel.
Program se provodio na satovima razrednih odjela. Provodili su ga razrednici ili predmetni učitelji.
Učenici su dobro prihvatili i reagirali na program. Radionice su im bile zanimljive, a obuhvaćale su sljedeća područja:
• Slika o sebi
•  Donošenje odluka
•  Alkohol
•  Anksioznost
•  Suočavanje s ljutnjom
•  Socijalne vještine
•  Asertivnost
•  Rješavanje sukoba
• Droge i opasnosti koje one donose
 Nadamo se da smo na radionicama uspjeli ostvariti specifične ciljeve programa, a to su:
1.Razviti visoko samopoštovanje, samopouzdanje i samokontrolu
2.Razviti i uvježbati komunikacijske i socijalne vještine
3.Uvježbati vještine suočavanja s pritiskom vršnjaka te vještine odbijanja
droga
4.Promovirati anti-ovisničke norme
5.Povećati znanje o neposrednim posljedicama rizičnog ponašanja
6.Pružiti informacije o efikasnom suočavanju sa socijalnom anksioznošću
Vjerujemo da ostvarivanjem navedenih ciljeva razvijamo kod djece „životne vještine“ koje su nužno potrebne za sretan, zdrav i uspješan život te će im pomoći da se lakše snađu u raznim životnim situacijama.
Fotografija u prilogu pokazuje kako su se učenici 3.e razrednog odjela izrazili o naučenom.

Pedagog:
                                                                                     Jasna Pipinić, prof.

Priloženi dokumenti:
sl.jpg (401.47 KB)

objavio: Milana Jakšić   datum: 16. 5. 2013.