Državna Smotra LiDraNo 2024.

Od 22. do 26. travnja ove godine održala se državna Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog učeničkog stvaralaštva LiDraNo, koja je prvi put u Vinkovcima okupila učenike osnovnih i srednjih škola Hrvatske čiji su radovi među najboljima u svojoj kategoriji.

Pozvani su učenici sudjelovali na okruglim stolovima gdje su mogli čuti komentare, ali i savjete stručnjaka za svoje radove, kao i komentirati radove svojih kolega. Na državnu Smotru LiDraNo pozvani su i učenici naše škole, čakavčići i članovi radijske skupine: Zara Načinović, Moreno Srok, Julija Cetina, Mateo Arapović i Patrik Host pod mentorstvom profesorice Nine Dukić Srok čija je radijska emisija, pod nazivom "Kartulina z mojga kraja" izabrana među deset najboljih emisija u državi, a na natječaj ih je pristiglo više od pedeset.  Oni su u svojoj emisiji predstavili ljepote svojega kraja, svoje Kastafšćine na vrlo zanimljiv način zbog čega je emisija dobila brojne pohvale, kako od stručnog povjerenstva, tako i od ostalih učenika. Osim što su mogli čuti komentare stručnjaka na svoj rad i komentirati radove drugih, učenici su u slobodno vrijeme imali priliku upoznati se sa svojim vršnjacima iz svih krajeva Hrvatske. Mogli su s njima popričati, razmijeniti mišljenja i iskustva te sklopiti neka nova prijateljstva.

Učenici su se svojim kućama vratili u kasne večernje sate, no unatoč tome sa sobom su nosili brojne lijepe uspomene koje će ih zauvijek vezati za LiDraNo 2024. godine i za Vinkovce. Nadamo se da će i sljedeće godine, na nekom drugom mjestu ponovno imati priliku učiti od stručnjaka i pronaći još novih prijatelja.         Fotogalerija

Patrik Host, 8.e

objavio: Milana Jakšić   datum: 26. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »