Terenska nastava PP Učka - Mošćenice

Dana 14. ožujka Park prirode Učka posjetile su učenice i učenici 6.b i 6.c razreda. Učenica 6. b razreda, Silvija Đurić, prenosi svoj doživljaj terenske nastave:

„Prvo odredište bio nam je "Centar za posjetitelje Poklon". U njemu su nam na moderan i interaktivan način, prezentirane prirodne, kulturne i povijesne vrijednosti Parka prirode Učka. Održano nam je predavanje u kojem su nam objasnili nastanak špilja i jama, predstavili biljni i životinjski svijet te gospodarsku valorizaciju toga kraja. Nakon toga planinarili smo Land art stazom. Staza počinje/završava 150 m od Poklona cestom prema Veloj Učki. Sišli smo sa staze  i busom krenuli prema Mošćenicama, koje smo potom razgledavali. Predstavljen nam je način pravljenja i razlike između hladnog i toplog maslinovog ulja. Vidjeli smo Župu Sv. Andrije apostola koja se nalazi se na središnjem gradskom trgu, a čiji zvonik dominira gradom. Inače, zvonik je najstariji dio crkve širok i masivan u donjem dijelu, što ukazuje na srednjovjekovno porijeklo. Nakon toga bili smo u "Etnografskom muzeju" gdje smo vidjeli kuhinju s pripadajućim priborom, ognjište, tekstilne alatke, obrte, bačvarstvo, narodne nošnje, nakit... Izlet je bio sadržajan i zabavan, svi zajedno smo se zabavili i uživali.“

Silvija Đurić, učenica 6.b razreda
Barbara Ruža Čirjak, učiteljica Geografije i razrednica 6.b razreda

objavio: Milana Jakšić   datum: 19. 3. 2024.