Datum objave: 15. listopada 2025.
Kategorija: Vijesti

Učenici OŠ „Sveti Matej“ na književnom susretu sa spisateljicom Silvijom Šesto

U sklopu školskog projekta Knjigoljupci, učenici naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama  Hrvatskoga jezika, sudjelovali su u književnom susretu s poznatom hrvatskom autoricom Silvijom Šesto, koji se održao 6. listopada u 18 sati u Narodnoj knjižnici i čitaonici Halubajska zora.

Autorica je tom prilikom predstavila svoj roman za djecu „Žuti šal“ kojim je oduševila prisutne učenike te ih potaknula na razgovor o važnim temama odrastanja, prijateljstva i empatije. Susret je održan u sklopu projekta Razvoj čitateljske publike u narodnim knjižnicama koji omogućuje Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.

Zahvaljujemo Narodnoj knjižnici i čitaonici Halubajska zora na pozivu i srdačnom gostoprimstvu, kao i autorici Silviji Šesto na inspirativnom druženju i primjerku knjige koji je za našu školu „osvojio“ Lukas iz 8.e razreda točnim odgovorom na pitanje vezano uz knjigu.

Projekt Knjigoljupci i ovakvi susreti podsjećaju nas koliko je važno poticati ljubav prema knjizi i čitanju već od najmlađe dobi — jer svaka dobra knjiga obogaćuje naš svijet mašte i znanja.

voditeljice projekta Nina Dukić Srok i Jasmina Mamula

Pročitajte još

Treća nagrada za Matein haiku

Treća nagrada za Matein haiku

OŠ „Vežica“ svake godine raspisuje međunarodni haiku natječaj. Ovogodišnja tema bila je plavo, a svojim radovima sudjelovali su mnogobrojni učenici naše škole od koji je većina uključena u projekt Knjigoljupci. Na popisu nagrađenih i ove se godine našla naša škola,...

Izlet petaša u Liku

Izlet petaša u Liku

U ponedjeljak, 25. svibnja 2026. godine učenici petih razreda bili su na razrednom izletu. Tijekom vožnje su slušali zanimljivosti o osobama i događajima u mjestima kroz koja su prolazili. Podijelili su se u dvije grupe. Prva je grupa prvo išla u Kuterevo gledati...

Skip to content