Radio Matejčić

Početkom 2021./2022.  školske godine naši učenici s veseljem su se uključili u novu izvannastavnu aktivnost, školski radio, Radio Matejčić. Potaknute idejom o stvaranju učeničkog radijskog programa, a s ciljem upoznavanja učenika s medijima, profesorice hrvatskoga jezika Jasmina Mamula i Nina Dukić Srok s posebnim entuzijazmom odlučile su oživjeti projekt koji je nekada postojao u OŠ „Sveti Matej“ Viškovo.

Osluškujemo učeničke ideje, njihove prijedloge. Posebno je zadovoljstvo vidjeti  nasmijana lica dok zadovoljno snimamo ono što smo istražili, postavljamo pitanja kao pravi novinari, vrlo profesionalno pristupamo zadatku. Rad je timski, svi učenici radijske skupine sudjeluju u stvaranju emisije, od ideje do samog snimanja i montiranja. Na taj način upoznajemo nove tehnologije i služimo se njima. S ponosom ističemo kako su naše emisije već tri godine za redom predložene na državnu Smotru LiDraNo.

Mi smo medij za naše učenike, učitelje i roditelje. Naćulite svoje uši, slušajte nas! I mi ćemo osluškivati vaše zahtjeve, prijedloge i ideje. Veselimo se svakoj suradnji!

Do slušanja! Pozdrav od vaših Matejčića!

Radio emisije