Međunarodni projekti

eTwinning

eTwinning je platforma za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, stručne suradnike), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi.

eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. S obzirom na eTwinning mogućnosti kao što su: stvaranje vlastitog profila, suradnja s korisnicima iz drugih škola i država, sudjelovanje u projektima, događanjima, stručnim usavršavanjima, na eTwinningu Live učitelji mogu osmišljavati vlastite projekte u kojima mogu odabrati aktivnosti o različitim temama i razvijati ključne kompetencije surađujući s dva ili više učitelja i njihovim učenicima.

Europske oznake kvalitete

Europsku oznaku kvalitete dodjeljuje Središnja služba za podršku (CSS) učiteljima za rad na projektu koji je predložen za Europsku oznaku kvalitete od Nacionalne službe za podršku, te na kojem rade barem dva partnera koji su već primili Nacionalnu oznaku kvalitete za svoje radove.

Natječaj za eTwinningovu europsku nagradu najveće je priznanje za eTwinning projekte i dodjeljuje ga međunarodni stručni žiri najboljim projektima godine na europskoj razini.

Europsku oznaku kvalitete (EQL – European Quality Label) dobili smo za  projekte „Čarobne slikovnice godišnjih doba/ Magical picture books of the seasons (autorski projekt), Boje ljubavi/The colors of love (autorski projekt),  The beauty of reading/ Ljepota čitanja, Dan jabuka 2020., Dan ružičastih majica 2021. / Pink Shirt Day 2021, Webučionica 2.0/ WEBCLASSROOM, 100. dan škole Udruge Zvono 2021. i Ljepote moje domovine/ The beauties of my homeland“.

Međunarodni dan matematike i PI dan

14.3.2024. – 11.35 : 15.05

Obilježavanje Međunarodnog dana matematike organizirano je u okviru Erasmus+ projekta SciMaG – Science&Math educational games from preschool to university, a organizatori i izvoditelji aktivnosti su: Centar tehničke kulture Rijeka, Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci, OŠ Sveti Matej Viškovo, Prva sušačka gimnazija u Rijeci.

• Utrka neposlušnih robota (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
  • Igra: Matematika drugim riječima (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
  • Igre: Set, Spot it, Tantrix (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
  • Složi i zaigraj sudoku za malene (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)

• Sudoku u koordinatnom sustavu (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)
  • Potraga za blagom u Pi ritmu (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci i Centar tehničke kulture Rijeka)
  • Cubetto igra Sudoku (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci i Centar tehničke kulture Rijeka)
  • Pčelica pleše u Pi ritmu (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci i Centar tehničke kulture Rijeka)
  • Kornjača igra sudoku (Fakultet za matematiku Sveučilišta u Rijeci)

Milana Jakšić, prof.

Škola – Ersmus+ partner

Naša škola je škola – partner u Erasmus+ projektu SciMag čiji je nositelj Sveučilište u Rijeci, Fakultet za matematiku. Veselimo se nadolazećim trogodišnjim aktivnostima, znanjima, poznanstvima. Nadamo se da će naši učenici uvelike doprinijeti ovom hvalevrijednom projektu te od istoga profitirati.

Milana Jakšić, prof.

Vijesti o projektima