Prijevremeni upis, upis u školu drugog područja te privremeno oslobađanje obaveze upisa u 1. razred

Roditelji koji žele prijevremeni upis (dijete rođeno od 1.travnja 2018. do 31.prosinca 2018.), upis u školu drugog područja te privremeno oslobađanje obaveze upisa u 1. razred moraju podnijeti Zahtjev Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje.

Obrasce Zahtjeva možete preuzeti na web stranici Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje pod OBRASCI (na dnu stranice). Također ih možete preuzeti niže.

Ispunjene obrasce dostavite na e-poštu: meri.varga@pgz.hr

Molim vas da poštujete rokove podnošenja Zahtjeva:

• Prijevremeni upis do 31.3.2024.
  • Upis u školu drugog upisnog područja do 31.8.2024.
  • Privremeno oslobađanje obaveze upisa u 1. razred do 31.3.2024.

Važno je razlikovati ODGODU UPISA od PRIVREMENOG OSLOBAĐANJA OBAVEZE UPISA U 1. RAZRED.

Ukoliko roditelji žele ODGODU UPISA prijavljuju dijete za redovan upis, a o odgodi će se odlučivati tijekom upisnog postupka.

PRIVREMENO OSLOBAĐANJE OBAVEZE UPISA U 1. RAZRED može zatražiti roditelj/skrbnik djeteta kojemu je zdravlje teško oštećeno ili sa višestrukim teškoćama u razvoju koji je po posebnim propisima stekao pravo na status roditelja njegovatelja ili je dijete, s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan vlastite obitelji radi osposobljavanja na samozbrinjavanje u domu socijalne skrbi ili pravo na pomoć i njegu u kući, u okviru kojeg se osigurava pružanje usluga psihosocijalne pomoći.

Jasna Pipinić, prof.

UPIS U 1. RAZRED U ŠKOLSKOJ 2024./2025. GODINI

Ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provodit će se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole, preko portala e-Građani.

Prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole otvaraju se 22. veljače 2024. godine.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći ćete podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave moći ćete odabrati mogućnosti koje se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, koji strani jezik se uči, produženi boravak i sl.

Prema potrebi, prilikom podnošenja prijave moći ćete izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole. Privremeno oslobađanje od upisa nije isto što i odgoda upisa ( razlika je objašnjena u obrascu za prijavu).

S obzirom da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihovog djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga molimo pratite mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, u rubrici Upisi u 1. razred.

Za dodatna pitanja možete se obratiti na mail adresu:
upisi2024.2025viskovo@gmail.com

Pedagoginja: Jasna Pipinić, prof.

« Listopad 2021 »