Početak drugog polugodišta tradicionalno je najveselije doba u životu naše knjižnice jer se velikoj, školskoj čitateljskoj obitelji pridružuju oni najmlađi i najslađi – PRVAŠIĆI!!! U našem slučaju to je ČAK pet razrednih odjeljenja i puuuuno glavica željnih znanja i čitanja!

Abecedu su (više-manje) naučili, školsko pismo (više-manje) usvojili i u knjižnicu na dvosatno veselo druženje stigli: 20. siječnja 2020. prijatelji iz 1.A,  3. veljače 2020. društvo iz 1.D12. veljače 2020. ekipica iz 1.C17. veljače 2020. ljubitelji knjiga iz  1.E i kao šlag na kraju, 24. veljače 2020. prijatelji iz 1.B!

Prvi pravi posjet školskoj knjižnici i prva posudba trebaju prvašićima ostati u trajnom i ugodnom sjećanju, zato knjižnicu redovito prigodno uredimo. Tu je uvijek pozdrav dobrodošlice, zatim mini izložba s najzanimljivijim slikovnicama i lektirnim knjigama za 1. razred, kao i prigodni pano te poster s abecedom („glumi“ jumbo šalabahter ukoliko negdje nešto zapne). U tako lijepo „ušminkanoj“ knjižnici (hvala Mladim knjižničarima!) mnogo je ljepše pričati o svijetu knjiga i knjižnica, a školskoj je knjižničarki lakše najmlađe korisnike naučiti kako se ponašati u knjižnici i kako knjižnicu koristiti.

Nakon silne gomile novih i vrlo ozbiljnih informacija, red je i za malo radne razbibrige. Riječ je o “SLOVARICI”, edukativnoj igraonici, u kojoj kroz igru slovima i riječima provjeravamo znanje abecede. Prvašiće smo podijelili u četiri grupice, a kako smo mi EKO ŠKOLA, svaka grupica nosila je određeni EKO-naziv: “Cvjetići”, “Zvjezdice”, “Ptičice” i “Ribice”. To je redovito najzanimljiviji i najglasniji dio druženja u kojem potičemo timski rad i učenje kroz igru. Na samom kraju dvosatnog druženja uvijek slijedi nagrada! Ove godine to je gledanje svjetski poznatog crtića o Profesoru Baltazaru, čiji je slavni Baltazar-grad nastao upravo prema našem gradu Rijeci.

Što reći za kraj? Čarobna avantura je započela - 110 naših prvašića upravo je krenulo na putovanje kroz svijet knjiga u kojemu će se istovremeno zabavljati, istraživati, otkrivati, učiti i bogatiti svakidašnji život.              Fotogalerija

Mladi knjižničari i školska knjižničarka
Jasminka Bertović, prof.

« Listopad 2021 »