U povodu 14. veljače – Međunarodnog dana darivanja knjiga
ZAHVALA UČENICIMA (RODITELJIMA) I UČITELJIMA!!!

OŠ „Sveti Matej“ je škola s 900 učenika u 39 razrednih odjeljenja!!! Školska knjižnica već duuugi niz godina ne dobiva pomoć (namjenska novčana sredstva ili lektirne naslove) niti od Ministarstva znanosti i obrazovanja, niti od drugih institucija nadležnih za rad školskih knjižnica pa moramo priznati da nije lako raditi i uspješno provoditi odgojno-obrazovnu ulogu školske knjižnice u nastavnom procesu.

Zato smo odlučili pomoći sami sebi! Već nekoliko školskih godina rabat od pretplate učenika na dječji tisak i prodaje likovnih mapa, koje učenici koriste kao nastavno sredstvo, namjenski koristimo za obnovu knjižničnoga fonda. Zahvaljujući toj odluci i dobroj suradnji s učiteljima škole, školska knjižničarka je tijekom 1. polugodišta i početkom 2. polugodišta školske 2017./2018. godine bila u mogućnosti nabaviti lijepi broj novih knjiga za obveznu te veći broj knjiga za slobodnu lektiru učenika! Ništa od toga ne bi se ostvarilo da nema odlične suradnje školske knjižničarke s učiteljima, potpore ravnatelja škole i pozitivne reakcije samih roditelja učenika. Veoma je značajna činjenica da smo napokon bili u mogućnosti odgovoriti na interese i potrebe učenika za naslovima slobodne lektire jer je to najbolji način kojim se stvara čitateljska publika i razvija ljubav i interes prema čitanju. Čitanje je važno – djeca čitajući razvijaju sposobnost objašnjavanja, iznošenja kritičkog mišljenja i stvaranja vlastitog identiteta. I ono najvažnije – čitanje je zabavno!

Završno s 14. veljače 2018. – Međunarodnim danom darivanja knjiga – naša je knjižnica bogatija za 144 nove knjige OBVEZNE i 75 novih knjiga SLOBODNE lektire! Priča vrijedna spomena jer to nije prvi put da kolektiv škole i korisnici pomažu pri obnovi fonda knjižnice OŠ „Sveti Matej“!

BRAVO ZA UČENIKE I UČITELJE OŠ „SVETI MATEJ“ VIŠKOVO!                              Fotogalerija

Jasminka Bertović, prof.,
školska knjižničarka