Noć knjige 2020. u knjižnici OŠ „Sveti Matej“

(u doba korone…)

Od kada se zločesti COVID-19 ušuljao u naše živote i natjerao nas prihvatiti „novo normalno“, svima nam je poprilično pao mrak na oči! Međutim, vesele knjigoljupce iz OŠ „Sveti Matej“ niti to nije spriječilo da na novi način obilježe Noć knjige 2020.

Noć knjige je manifestacija koja se tradicionalno održava povodom obilježavanja  Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige. Tema ovogodišnje manifestacije, „Knjige koje su mijenjale svijet“, trebala je sve knjigoljupce potaknuti na razmišljanje o promjenama. U međuvremenu su se zaista dogodile velike promjene jer je bezobrazni koronavirus naš dosadašnji život prevrnuo naopačke. Zbog toga se tradicionalno veselo obilježavanje Matineje Noći knjige iz naše lijepe školske knjižnice prelilo u virtualni svijet. Odlučili smo, virusu usprkos, slaviti čitanje do mile volje i ovu lijepu manifestaciju obilježiti izradom straničnika (bookmarkera). Osnovna ideja je bila da učenici kroz bookmarkere izraze razmišljanja i osjećaje vezane uz ovo čudno doba u kojem smo zaglavili. Pomoć roditelja, braće, sestara, nona i nonića bila je dobrodošla jer je u dobrom društvu sve lakše i zabavnije. Učenici Posebnog razrednog odjela naše škole zajedno s učenicima drugih i trećih razreda, njihovim učiteljicama i školskom knjižničarkom, izradili su hrpu zanimljivih straničnika.

Kad se ponovno (i napokon) nađemo „fejs tu fejs“, moći ćete u Mjesecu hrvatske knjige pogledati izložbu straničnika u školskoj knjižnici, a ako budete jako dobri, možda vam kojeg i poklonimo… Do trenutka kada se vratimo „na staro“ i knjižnica ponovno postane središte društvenih i kulturnih događanja (središte života škole), držat ćemo se savjeta patuljka Čituljka, ovogodišnjeg zaštitnog lica manifestacije, koji nam lijepo poručuje – „S KNJIGOM NISI IZOLIRAN!“                        Fotogalerija

P.S. Hvala učiteljicama drugih i trećih razreda & PRO-u na podršci i suradnji!

Mladi knjižničari i školska knjižničarka
Jasminka Bertović, prof.

« Rujan 2021 »