NAŠI MALI GOSTI

Krajem drugog polugodišta školske godine u knjižnicu naše škole već tradicionalno u goste dolaze mališani predškolci iz viškovskih vrtića.

23. svibnja 2017. u pratnji svojih teta posjetile su nas „Bubamare“ i „Pande“, „susjedi“ iz DV „Malik“. Malim prijateljima iz vrtića, budućim školarcima, ovo je bio prvi susret sa školom i školskom knjižnicom pa smo se potrudili da im posjet ostane u lijepom sjećanju, a knjige postanu rado viđeno društvo. I „opasne“ „Pande“ i ljupke „Bubamare“ imale su mnogobrojna pitanja na koja im je školska knjižničarka rado odgovarala. Budući da će većina znatiželjnih glavica uskoro postati učenici naše škole, knjižničarka im je objasnila kako radi školska knjižnica, gdje je mjesto knjigama, časopisima i ostaloj knjižničnoj građi. Predškolce smo upoznali s pravilima ponašanja u knjižnici, načinom posudbe, čuvanja i ophođenja prema knjigama, ali i s drugim djelatnostima knjižnice kao što su izložbe, promocije i gostovanja književnika. Nastojali smo im knjižnicu predstaviti kao mjesto druženja s prijateljima i mjesto gdje će kao učenici škole uvijek naći nešto čime će ispuniti slobodno vrijeme, zabaviti se i mnogo toga naučiti. Budući da se većina malih gostiju izjasnila da zna abecedu (barem njen veći dio), zaključili smo da ćemo se rado i mnogo družiti što je super jer čitanje potiče maštu i kreativnost, a djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle!

Jasminka Bertović, prof.
školska knjižničarka