Bajke su nezaobilazan dio svakog djetinjstva, magične priče koje čine naš svijet ljepšim i bogatijim, uče nas razlikovati dobro od zla, razvijati osjećaj pravednosti i kritički razmišljati. Zato smo iskoristili Mjesec knjige (2022.) i pozvali naše (brojne) prvašiće na ugodno druženje i uživanciju u bajkama braće Grimm.

Tijekom ovih mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga 2022., naša školska knjižnica više nije bila knjižnica, nego čarobna Bajkaonica. Školska knjižničarka je s velikim guštom ugostila 1.a, 1.b, 1.c, 1.d i 1.e razred s učiteljicama na čitateljskom druženju i uživanciji u bajkama. Naša Bajkaonica je mali mix osnovnog upoznavanja s bajkama i braćom Grimm, razmjene mišljenja o najdražim bajkama prvašića, učiteljica i knjižničarke, glasnog čitanja „Trnoružice“, rješavanja kviza i (jako) lagane zadaće koju je pripremila učiteljica Ela (tako da knjižničarka tu ništa nije kriva!).

Prvašićima, udobno smještenima u lijepim plavim stolicama, u pravom bajkovitom ugođaju, knjižničarka je glasno čitala „Trnoružicu“. Glasno čitanje je jedan od najboljih načina za uživanciju i najjednostavniji način da se malim korisnicima omogući prvi dodir s lijepom književnošću kako bi zavoljeli knjige i čitanje. Ovaj, stoljećima prokušan recept, toplo preporučamo i članovima obitelji jer nema ništa ljepše od osjećaja kada držiš knjigu u jednoj, a zagrljeno dijete u drugoj ruci.

Osim što su uživali u slušanju bajke, prvašići  su vrlo pozorno i aktivno pratili priču što su pokazali i dokazali točnim rješavanjem kviza o „Trnoružici“. Baš nam je bilo lijepo i odlično smo se proveli pa nema sumnje da ćemo slična druženja ponoviti jako brzo.             Fotogalerija

Jasminka Bertović, školska knjižničarka

« Veljača 2023 »