Festival matematike - Ekipa za 5+

Ponedjeljak 9. 5. 2022. rezervirali smo za ekipno natjecanje EKIPA ZA 5+ u sklopu Festivala matematike u Puli, a u organizaciji Matematičkog društva Istra. I ovo natjecanje održalo se u online okruženju.

Moćna skupina petaša, šestaša, sedmaša i osmaša okupila se u tri ekipe. Dvije ekipe natjecale su se u kategoriji  MIKRO (učenici petih i šestih razreda). Za prvu ekipu BRSEČ borili su se petaši Dominik Benić i Toni Delić te šestaši Patrik Host i Luka Bačelić, a za drugu ekipu BRTONIGLA petaši Andrej Škopac i Sven Vlahinić te šestaši Mateo Manestar i Ivo Kvakić. Ekipe su složile mentorice Ines Kovač i Doris Marčelja. Za  treću  kategoriju MEGA (učenici sedmih i osmih razreda) nastupila je ekipa FUNTANA i to sedmaši Josip Šebelja i Jakov Škopac te osmaši Patrik Predović i Mario Vranković, pod vodstvom mentorica Nataše Maričić i Jelene Dragović.

U  10 sati učenici su, u dobro im poznatom Teamsu, dobili 36 zadataka, od 12 lagano paprenih, preko 12 paprenijih do 12 opako paprenih, te 2 sata za rješavanje. Trebalo je dobro podijeliti posao, surađivati, a neki se učenici u ekipi nisu ni poznavali. To je dodalo još malo začina. I, nije bilo mjesta pogađanju, primjerice „Ako ne znaš, stisni c)” jer se za pogrešne odgovore gubi 1/3 predviđenih bodova. Dakle, trebalo je odlučiti, je li bolje ne zaokružiti ni jedan odgovor ili riskirati. Nećemo ulaziti u taktiku, strategiju rješavanja ni tko je „povukao“ malo više, a tko malo manje, je li bilo razmimoilaženja u idejama i tehnikama rješavanja.

Na kraju, svi smo bili zadovoljni, a ekipe rezultatski jako uspješne.

MIKRO ekipa BRSEČ osvojila je 6. mjesto, a MIKRO ekipa BRTONIGLA 12. mjesto u konkurenciji 57 ekipa.

MEGA ekipa FUNTANA osvojila je 10. mjesto u konkurenciji  40 ekipa.

Ines Kovač, prof.

objavio: Doris Marčelja   datum: 9. 5. 2022.