Poštovani roditelji!

U sljedećem tekstu prenosimo vam dopis Putničke agencije Via Travel s kojom ste sklopili ugovor za stručnu ekskurziju u Njemačku (Ulm – Legoland).

Zbog još uvijek nepovoljne epidemiološke situacije, ona se, nažalost, u ovoj školskoj godini neće realizirati. Evo koje mogućnosti nam nudi agencija:

„Smještajni objekt u Ulmu ne vraća nam uplaćeni novac, već samo izdaje voucher za realizaciju izleta u nekom novom terminu pa će izlet sukladno tome biti pomaknut, tj. održan u nekom budućem terminu tijekom sljedeće školske godine (termin ćete odrediti u dogovoru s učiteljima, ravnateljem, a mi ćemo ga poštovati) te se sukladno tome za sve putnike ne vrši povrat novca, već će se izlet održati u drugoj školskoj godini pod istim, već dogovorenim uvjetima.

Sve to u skladu je s preporukom Ministarstva znanosti i obrazovanja koje je preporučilo odgađanje izleta za termin koji bi bio prihvatljiv za roditelje i školu.

Međutim, ukoliko postoje roditelji koji ne žele pomicanje termina, tj. uopće ne žele realizaciju izleta u budućnosti, moguć je i raskid ugovora s njihove strane na način da ćemo svima vratiti uplaćeni iznos, ali umanjen za troškove agencije te dio koji se odnosi na uplaćeni dio za smještaj u Ulmu u vrijednosti od 360 kn. (primjer: za aranžman roditelj je uplatio 1360 kn do sada i ne želi realizaciju izleta u sljedećoj školskoj godini. Za njega ćemo izvršit povrat u vrijednosti od 1000 kn).

Postoji i treća opcija koju je propisao zakonodavac, a to je da se naručitelju izvrši potpuni povrat uplaćenih sredstava u periodu 180 +14 dana nakon proglašenja kraja pandemije od strane Vlade RH. Ukoliko netko želi tu opciju, dužan nas je o tome obavijestiti pisano te ćemo mu izdati voucher.

Molimo Vas da nam se pismeno jave svi koji žele djelomični povrat ili povrat 180 + 14 dana nakon proglašenja kraja pandemije.

Potrebno je poslati: ime djeteta, razred, datum rođenja, adresa, OIB, ime vlasnika računa, broj telefona i njegov IBAN.

Sve koji će se eventualno odlučiti za cjelokupni povrat novca molimo da tijekom slijedećeg razdoblja dođu u agenciju za vrijeme radnog vremena za stranke i preuzmu voucher koji će moći unovčiti nakon isteka perioda opisanog u gornjem tekstu.

Svi koji su suglasni s realizacijom izleta u budućem terminu, tj. s pomicanjem izleta u termin koji je epidemiološki siguran, ne trebaju nam se javljati.

Srdačan pozdrav,

Saša Torbica
phone: +385 51 331 941
VIA Travel Agency | Imaginarium d.o.o., Veslarska 4, 51000 RIJEKA | OIB: 54385434430
www.viaonline.hr | Follow us online!  -

objavio: Milana Jakšić   datum: 4. 5. 2020.