Uspjeh naših učenika koji pjevaju u dječjem crkvenom zboru župe Sv. Matej Viškovo

Dječji župni zbor sa Viškova Nebeske iskrice, ovog je vikenda  sudjelovao na XX. dječjem festivalu duhovne glazbe Iskrice u Vodnjanu na kojem je publici i žiriju predstavio jednu od svojih autorskih skladbi. Organizator festivala je hrvatski katolički zbor mi  osnovna zajednica Vodnjan. Sudjelovali su zborovi župa biskupije porečke i pulske, riječke nadbiskupije, Udruge i Osnovne škole Županije istarske. Geslo festivala za sve natjecatelje bilo je Obitelj, slika Božja.

Više od 50 članova zbora Nebeske iskrice, otpjevalo je pjesmu Volim svoju obitelj. Glazbu i tekst potpisuju voditeljice zbora Ljilja Ivkić i Ivana Marčelja dok je za aranžman zaslužan Aleksandar Valenčić.
Uz pratnju zbora istaknule su se solistice Antonija Frelih i Klara Srok te Iva Soldo koja je zbor vodila kroz plesni pokret.
Žiri je zbor nagradio u nekoliko kategorija:
- posebnom nagradom za glazbu pjesme u kategoriji autorskih pjesama koju potpisuje voditeljica
- nagradom za najbolju izvedbu pjesme na festivalu
- grand prix za pobjedničku pjesmu festivala  po odabiru struke

Dorotea Blažević, Ines Ćosić, Antonija Frelih, Ana Jurišić, Matea Kožul, Martina Kožul, Nea Komšo, Lucija Matanović, Anđela Marasović, Klara Ponjavić, Mila Soldo, Iva Soldo, Noa Šakić, Vita Šakić, Lucija Toić, Veronika Višnjić, Tiziana Vratović, Veronika Vratović, Ana Jurišić, Marija Magdalena Ljubas, Antea Ljubas, Klara Sušanj, Franjo Sušanj, Petar Jurišić, Nina Baraba i Nicole Puškarić  članovi su zbora, a ujedno i učenici naše škole, stoga im iskreno čestitamo i želimo uspjeh i u daljnjem radu!

Ivana Marčelja, prof.

Priloženi dokumenti:
20160423_154556.jpg (226.17 KB)
IMG_2031.JPG (215.51 KB)

objavio: Milana Jakšić   datum: 25. 4. 2016.