37. proljeće u Ronjgima

Ustanova "Ivan Matetić Ronjgov" organizirala je 37. po redu susret učenika koji su sudjelovali u radu umjetničko - stavaralačkih radionica pod vodstvom voditelja - mentora. Učenici su tako mogli izabrati između radionice Pjevačkog zbora, mladih skladatelja, likovne radionice, kiparske radionice, foto radionice, novinarske radionice i po prvi puta radionicu glagoljice. Cilj okupljanja je kroz jezik, glazbu, pismo i kreativnost očuvati sadržaje našeg zavičaja i identiteta. Radionicama su se priključili i učenici naše škole.

U pjevačkoj radionici koju su vodile Helga Dukarić - Dangubić, prof. i Ivana Marčelja, prof., uvježbavale su se skladbe  Ivana Matetića Ronjgova, Vesne Miculinić Prešnjak, Helge Dukarić- Dangubić i Daniela Šimeka koje su se izvele u sklopu popodnevnog programa. Uspjehu zborske radionice, svojim glasom doprinjele su Natali Kalac, Tiziana Vratović, Lucija Kovačević, Nina Jestratijević i Antonela Dizdar. Kiparsku radionicu vodio je Rajko Srok, a učenice Maria Srok i Leona Marić u drvu su izrezbarile glazbeni motiv violinskog ključa i gitare. Fotografije uspjelih radova možete pogledati u prilogu. U sklopu popdnevnog programa predstavljena je zbirka notnih pjesama Pavenčica (Bubamara), autorice Vesne Miculinić Prešnjak koju je predstavila urednica Dorotea Štifanić Mislej. Spomenut ćemo da je za ovu dječju zbirku crteže osmislio i  izradio talentirani učenik četvrtog razreda Ivo Pilić koji je uz prijatelje iz razreda prisutstvovao promociji zbirke.

Čestitamo svi sudionicima proljeća na kretaivnosti i sudjelovanju, a osobito učeniku Ivi Piliću na velikom uspjehu!

Ivana Marčelja, prof.

Priloženi dokumenti:
Clanice_zborske_radionice.jpg (303.63 KB)
Duborez_u_drvu_2.jpg (383.03 KB)
Duborez_u_drvu.jpg (293.71 KB)
Ivo_Pilic.jpg (220.78 KB)
Rodna_kuca_I._M._Ronjgova.jpg (241.58 KB)

objavio: Milana Jakšić   datum: 25. 5. 2015.