Humanitarne akcije u školi

U našoj su školi, slijedeći Plan i program školskih kurikularnih aktivnostiprograma i projekata 2014./2015. u tijeku dvije humanitarne akcije.

Prvi i četvrti razred odriče se lizalica, žvakača i poneke čokolade i prikupljena sredstva šalju djeci Afrike, Azije i ostalih zemalja u kojima djeluju misionari pomažući da najsiromašniji osjete našu brigu i ljubav.

Ostali razredi pridružili su se ovogodišnjoj božićnoj humanitarnoj akciju "Za 1000 radosti"  koju je pokrenuo Hrvatski Caritas , 12. po redu, namijenjenu prikupljanju pomoći za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj, koje teško same nose životne terete oskudice, bolesti, osamljenosti, nezaposlenosti, zaduženosti." Ove godine akciji je   naziv: "Sve je moguće!". Vjerujemo da  upravo u blagdanskom razdoblju - kad slaveći Božić slavimo djelatnu i velikodušnu ljubav i, zahvalni za ono što smo primili, zauzvrat darujemo bližnje - potrebno je podsjetiti se i ohrabriti da kad vjerujemo, sve postaje moguće. I ono što se naizgled čini nezamislivim, nemogućim, nevjerojatnim, neostvarivim.

Caritas je učenicima ponudio  narukvice s porukama  kao potvrdu za njihovo sudjelovanje u akciji.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta svim osnovnim i srednjim školama preporučilo je da se u akciju uključe i iskoriste ju u odgojno-obrazovnom procesu, prepoznajući kako u njoj djeca i mladi razvijaju vrijednosti solidarnosti, uzajamnosti, požrtvovnosti,  nesebičnosti i socijalne osjetljivosti, te uče postajati nositeljima promjena u društvu – počinjući od svoje lokalne sredine.

Obje akcije su dobrovoljne.

Želimo vam blagoslovljen Božić i sretnu novu godinu!

Vesna Drmić, vjeroučiteljica

korištene informacije: http://www.caritas.hr

objavio: Milana Jakšić   datum: 5. 12. 2014.