Sudjelovali smo u projektu „Razvoj završnih ispita na kraju obrazovnih ciklusa“

Naša škola izabrana je za sudjelovanje u glavnom ispitivanju projekta „Razvoj završnih ispita na kraju obrazovnih ciklusa“ koje provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Zagreb.  Projekt je važan za unapređenje kvalitete obrazovanja u Republici Hrvatskoj. U sklopu projekta provodit će se ispitivanje znanja učenika iz fizike i povijesti.

U ispitivanju sudjeluje 433 osnovne škole iz cijele Hrvatske, a ispitivanje se provodi  na uzorku učenika osmih razreda.

Učenici naše škole pisali su test iz fizike i povijesti. Svaki učenik koji je sudjelovao/la u ispitivanju pisao/la je ispit iz samo jednog predmeta.

Učenici će dobiti povratne informacije o uspjehu u ispitivanju i te su informacije namijenjene isključivo učenicima i njihovim roditeljima te neće utjecati na ocjene u školi. Povratne informacije bit će poslane školi u zatvorenim omotnicama, kako bi se učenicima mogle podijeliti na dan podjele svjedodžbi.

Zahvaljujemo se svim roditeljima koji su dali suglasnost da njihovo dijete sudjeluje u ovom ispitivanju i na taj način doprinijeli razvoju obrazovanja u Republici Hrvatskoj.

Također se zahvaljujemo našim učenicima koji su pristali sudjelovati u ispitivanju te vrijedno i odgovorno obavili zadatak koji su preuzeli.

Pedagog: Jasna Pipinić, prof.

objavio: Milana Jakšić   datum: 17. 3. 2014.