ČA sakudar okol nas

Čakavčići naše školi vavek su aktivni i čuda nastupaju va Općine Viškovo, ma i sagde drugde kade god ih ki zove.

Veselo je bilo i ovega decembra. Svojen nastupon čakavčići su uljepšali program povodon svečanega dočeka Mikuli i paljenja blagdanske rasvjeti pred svetomatejskun crekvun. Niko Ćuković i Nereo Nacinovich povedeli su ča je Vilija božja, a recital pod nazivon Božićni štajon predstavili su Julija Cetina, Zara Načinović, Moreno Srok, Patrik Host i Mateo Arapović. I ovo leto nastavila se je lepa suradnja z Udrugun umirovljeniki pul Matuj ki su po užance organizirali Čakavsku večer. Školani su razveselili penzioneri svojemi recitacijami, a Moreno Srok njin je i zasopal na triještinke, ča je publiku posebno razveselilo. Čakavčići su sudjelovali i na Humanitarnoj božićnoj revije Udrugi Halubajke Viškovo i ćutili su se štimano ča i oni moru bit velikega srca i pokazat da se dobrota i osjećaj za pomoć drugemu razvija od najmlaje dobi. Kraj ovega uspješnega 2023. leta zaokružili su z teplun božićnun školskun priredbun na koj  smo videli da se va našoj škole voli i štima čakavski zajik.

Lepo je okol sebe imet decu ka ćute svoj kraj i vole domaću besedu. Zato ju i morete čut sakudar okol nas.          Fotogalerija

Nina Dukić Srok, prof.

objavio: Milana Jakšić   datum: 2. 1. 2024.