Matejčići na Radiju Kastav

Voditelji i novinari radija Matejčić neumorni su u svojim aktivnostima pa su se ponovno željeli okušati u emisiji „uživo“. To su im omogućili partneri s Radija Kastav koji ih u njihovom radu prate i podržavaju od početka djelovanja školskog radija.

U nedjelju, 19.3., u emisiji Ćakule gostovali su učenici Vito Udovičić (6.a), Tijana Mamula (6.e), Dominik Jakopanec (8.e), Hana Begović (6.c), Ramona Radosavac (6.c) i Tajana Zafirov (6.c) zajedno s mentoricom Jasminom Mamula.

Kako je u našoj školi puno učenika koji su uključeni u školski radio, nisu svi mogli gostovati u istoj emisiji pa je u nedjelju, 26.3.,  Radio Kastav posjetila druga ekipa koju  su činili učenici 7.a razreda: Emili Batista, Aurora Merle, Ivan Kalčić, Stefan Jović i Mateo Filipović čija je mentorica Nina Dukić Srok.

U Ćakulama su učenici zajedno s mentoricama predstavili svoje emisije koje redovito snimaju i puštaju putem školskog razglasa, a i pohvalili su se uspjesima na Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije u Osijeku te ovogodišnjem LiDraNu. Posebno su istaknuli sudjelovanje na svjetskom radijskom natjecanju "Make it heard" pod nazivom "Youth for peace", čije rezultate još iščekuju te se nadaju putovanju u Grčku na proglašenje najboljih dječjih radijskih emisija. Zahvalili su i svim učiteljima koji ih podržavaju u radu, a ponekad i puštaju sa svojih satova kako bi mogli kreirati nove emisije.

Naši  Matejčići razveselili su kastavski studio i još jednom pokazali kako su ozbiljni i kreativni u svojim radijskim aktivnostima, a osobito im je bilo drago što njihov trud i rad mogu čuti njihove obitelji i prijatelji.

Kako im je bilo možete pogledati u galeriji te poslušati na poveznici1 i poveznici2.

Matejčići i njihove mentorice Nina Dukić Srok i Jasmina Mamula

objavio: Milana Jakšić   datum: 27. 3. 2023.