Himna škole

Priloženi dokumenti:
Tekst himne.pdf

Pusni običaji našeg kraja

eTwinning projekt  Pusni običaji naših krajeva nastao je kao suradnja dviju susjednih škola OŠ "Milan Brozović" Kastav i OŠ "Sveti Matej" Viškovo.

Cilj projekta je proširiti znanja učenika o tradicionalnim pusnim običajima krajeva iz kojih potječu. Svrha projekta je poticati kod učenika ljubav prema njegovanju tradicije i kulture svoga kraja, kao i krajeva drugih naroda.

Učenici 4.d razreda sudjelovali su na videokonferenciji eTwinning projekta Pusni običaji naših krajeva s učenicima iz OŠ "Milan Brozović" Kastav , OŠ "San Niccolo" Rijeka, , OŠ "Hinka Juhna" Podgorač, OŠ "Okruk" Okrug Gornji te s OŠ "Čazma" Čazma.

Učenici su  razmijenili svoja zapažanja o maskama koje nose te predstavili svoju školu i  pusne običaje svoga kraja.  Zatim su prezentirali svoje zvončarske maske a naš zvončar Florijan Stipić detaljno je objasnio opremu Halubajskog zvončara kao i zvončarsku tradiciju.

U posjet nam je došao i ravnatelj Josip Crnić koji je prisustvovao na našem predstavljanju.

Sve škole su zajedno odigrale on line Kahoot kviz s pitanjima o pustu, karnevalu, pokladama i maskama.

Zajedno su za kraj otplesali ples pod maskama a kako nam je bilo pogledajte u galeriji.

Ivana Žagar, mag.prim.educ., mentor

objavio: Milana Jakšić   datum: 26. 3. 2021.

« Travanj 2021 »