5.e razred u posjetu Delavskoj katedri

U petak 4. studenog 2016., učenici 5.e razreda s razrednicom Vali Božić posjetili su Kiparsku školu „Mato Tijardović“, koja djeluje u sklopu Delavske katedre Ustanove „Ivan Matetić Ronjgov“. Umjesto sata razrednika u školskim klupama, uputili su se „na teren“ u osvajanje i usvajanje novih znanja i vještina.
Dočekao ih je gospodin Rajko Srok, voditelj Delavske katedre i pokazao im kako se rezbari u drvu. Većina petaša je po prvi put u životu uzela u ruke dlijeta, zatezače i drvene pločice te se okušala u radu reljefa. Pametne glave s rukicama koje se inače najčešće bave tipkanjem po mobitelima, ipak su vrlo brzo usvojile praktični dio. Nije lako iz komada drva izraditi lijepe reljefe ili skulpture, a ekipa iz 5.e je pokazala da ima osjećaj za rad s drvom. Svatko je rezbario nešto po svojoj volji, a konačni rezultat su lijepi reljefi s motivima cvijeća, kućica, lopti, papiga, satova…                                    Fotogalerija

Bilo je to novo i veoma zanimljivo iskustvo. Domaćin i učitelj, gospodin Srok, naglasio je da Kiparska škola i Delavska katedra ove godine obilježavaju deset godina kontinuiranog rada, kroz koje su rad s drvom naučile stotine djece. Naša škola već dugo surađuje s Kiparskom školom, a nakon današnjeg dana već su se četiri učenika 5.e razreda pridružila  radionicama koje se redovno održavaju u udruzi.
Posjet Kiparskoj školi učenika 5.e s razrednicom Vali Božić, medijski je popratio Novi list i Glasnik Općine Viškovo.

Vali Božić, nast.

objavio: Milana Jakšić   datum: 11. 11. 2016.