„MATEJ“ broj 26!

Kraj kalendarske godine tradicionalno je u našoj školi vrijeme za novi „MATEJ“ – list školske knjižnice. Ove godine objavili smo 26. broj!

„MATEJ“ je jedan od 3 školska lista OŠ „Sveti Matej“, godišnjak koji izlazi u najljepše godišnje doba, uoči Božića i Nove godine. Baš je nekako poseban jer piše isključivo o knjigama i knjižnicama te prati aktivnosti knjižnice OŠ „Sveti Matej“ i zbivanja u svijetu knjiga kroz dva polugodišta različitih školskih godina.

Kao i uvijek do sada, glavna urednica „MATEJA“ je školska knjižničarka, u uredništvu su Mladi knjižničari, a pomoć u ostvarivanju aktivnosti i stvaranju priloga nesebično pružaju mnogi učenici, učitelji i djelatnici škole. Posebna zahvala ide učiteljici Jadranki Novak koja već „stoljećima“ izrađuje prekrasne unikatne čestitke. One putuju s aktualnim brojem do naših dragih umirovljenika s kojima smo odlično surađivali, savjetnicama u Ministarstvo znanosti i obrazovanja, savjetnicama u Matičnoj službi i u mnoge knjižnice (od onih „malih“ školskih preko dječjih, narodnih i gradskih sve do „velike“ NSK). Zahvaljujemo i našem „kućnom“ fotografu Vladimiru Sušnju iz Foto Mateja na dugogodišnjoj podršci i odličnoj suradnji. I na kraju, hvala svim suradnicima (i samo radnicima), čitateljima, knjiškim moljcima, ljubiteljima knjiga i knjižnica… što ste već 26 godina s nama!

„MATEJ“ br. 26 možete čitati u starom dobrom papirnatom izdanju u školskoj knjižnici ili klikom na link ŠKOLSKE NOVINE.

Mislite na sebe – čitajte (!) pa se vidimo i čitamo u broju 27!

školska knjižničarka

objavio: Milana Jakšić   datum: 21. 12. 2022.